Лікарські рослини

Мальва лісова – однорічна трав’яниста рослина. Висота від 60 до 150 см. Головний стрижневий корінь добре розвинений. Має прямостояче, опушене, малогіллясте стебло. Листочки без прилистки, прості округло – ниркоподібні, 5 – 7 лопатеві або майже цільні. Покриті дрібними волосками, мають довгі жорсткі черешки. Розташування у листя чергове.
Поширюється в лісах, на узліссях, галявинах, садах і парках.
Рослина є чудовим засобом для лікування шлунково-кишкового тракту і сечовивідних шляхів. Це хороший засіб, щоб зняти запальний процес в стравоході і шлунку, нирках і сечовивідних шляхів. З мальви виготовляються відвари, які вживаються всередину, часто роблять розчин для полоскань та інгаляцій при кашлі, застуді, осиплості голосу, катарі горла.

Кропива дводомна - багаторічна трав'яниста рослина, дводомна, з прямостійним нерозгалу-женим стеблом 50-170 см заввишки. Листки супротивні, черешкові, яйцевидно-ланцетні, по краю великозубчасті. Вся рослина вкрита короткими простими та довгими жалкими волосками. Квітки одностатеві, дуже дрібні, з простим чотирироздільним квітколожем, жовтувато-зелені, зібрані пучками в колосовидні суцвіття, тичинкові - прямостійні, маточкові - звисаючі. Плід - яйцевидний горішок. Цвіте з червня по вересень, плоди дозрівають в червні-вересні

Конюши́на лу́чна (Trifolium pratense) — багаторічна рослина родини бобових висотою 40—70 см. Рослина з трійчастими широко-яйцевидними листками, з виїмкою на верхівці і прирослими до черешка вістрям прилистками. Квітки: Квітки зібрані в суцвіття — головки. Цвіте з травня до вересня. Плоди: Плоди рослини боби. Видовий епітет назви в перекладі з латинської мови означає «лучна». Використовується: Конюшина лучна — одна з кращих кормових трав. Конюшину лучну можна знайти в чагарниках, на узліссях, заплавних луках. Вона росте практично всюди на території нашої країни.

Нагідки лікарські (Календула) являє собою однорічну трав'янисту рослину висотою 20-50 см. Стебло прямостояче, розгалужене; квітки зібрані у великі кошики з оранжево-червоними або жовтими квітками; плоди — сім'янки. Календула починає квітнути з червня. За умови регулярного збору суцвіть цвітіння триває до заморозків, зав'язь не утворюється. Зовнішні ознаки квіток можуть трохи відрізнятися від стандартного опису, тому що виведені садові види, нагідки з високою врожайністю і махрові сорти. В основному рослина культивується, але через самосів насіння зустрічаються дикорослі нагідки. Календула надає перевагу достатньо зволоженому грунту, вимагає багато світла.

Це швидкоростуча рослина обмежується висотою 15-25 см. Коренева система мичкувата, швидко охоплює велику територію. Пагони добре гілкуються. Листові пластини серцеподібне з зубчастими краями, покриті прожилками, на дотик м'які, прикріплені на довгих черешках. Ширина листа складає 2-4 см, довжина - 3-8 см. Основне забарвлення темно-зелений, можуть бути присутніми плями жовтуватого або сріблястого відтінку.
У між в'язками з'являються прямостоячі квітконоси довжиною до 30 см. Вони покриті листочками і квітами. Віночки двогубі, складають довжину 20-25 мм, пофарбовані в білий, рожевий, пурпурний відтінок, збираються в мутовки. У центрі віночка розташовані ниткоподібні тичинки з пильовиками чорно-фіолетового забарвлення. Плодом є-якою ціною - коробочка, що містить 4 тригранних горішка. Вони розкриваються самостійно і сіють насіння. Цвітіння триває з кінця травня по жовтень. Плоди з'являються в червні.

Ми у соц мережах